Občianske združenie Jarovnice zorganizovalo 7.-11. 8. 2012 poznávací výlet rómskeho zboru Romane Jilé do Bratislavy pod vedením sestier Congregatio Jesu – sr. Ráchel a sr. Silvie so štedrou podporou mnohých darcov, ktorých oslovila Mgr. Monika Hricáková. riaditeľka občianskeho združenia Priatelia Quo Vadis, o.z. v Bratislave.
    Zbor Romane Jilé doprevádza svojím spevom a hraním od r. 2004 liturgiu a obrady v rómskom kostole a jeho členovia pomáhajú ako dobrovoľníci pri realizácii projektu „Poďme spolu zmeniť svet a vyjdime s ním von!“, ktorý sa realizuje v rómskej osade Jarovnice od augusta 2011 do novembra 2012.
    Po dlhej ceste autobusom a vlakom sa 9 členovia zboru a sestry – Ráchel a Silvia ubytovali v ubytovni na Zlatých Pieskoch a hneď sa vybrali do nočnej Bratislavy, aby si pozreli historické centrum mesta. Na druhý deň hneď po raňajkách a rannej modlitbe nasledovala prehliadka Bratislavského hradu a jeho exponátov – šermiarska sieň, výstava o hrade Krásna Hôrka, klenotnica a krásny výhľad z jednej zo štyroch hradných veží. Po obede sa všetci vybrali do Zoologickej záhrady, kde si prezreli nielen všetky možné zvieratá, ale aj Dinopark a v ňom neobišli ani nový film v 3D kine. Cestou späť sa zastavili na sv. omšu u Kapucínov a v kine na film Doba ľadová 4 – Zem v pohybe, pozreli si budovu Nového divadla a po večeri nasledoval spoločný večerný program pod názvom – „izba zabáva izbu“. Na druhý deň po raňajkách a modlitbe na všetkých čakalo historické centrum Bratislavy, sv. omša v Dóme sv. Martina, prezidentská záhrada a poobede kúpalisko na Zlatých Pieskoch. 10.8. sa mladí odviezli loďou na hrad Devín a večer sa svojím spevom pri sv. omši na Teplickej ulici poďakovali všetkým tým, ktorí činnosť v Jarovniciach každoročne podporujú. Na druhý deň sa všetci s Božou pomocou vrátili šťastne domov.
    Nech Pán odmení všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k možnosti zúčastniť sa na takomto krásnom poznávacom výlete. Sestry CJ a Zbor Romane Jilé.

Fotogaléria: Bratislava